Raport oddziaływania na środowisko (RONŚ)

raport oddziaływania na środowiskoRaport oddziaływania na środowisko to opracowanie techniczno-przyrodnicze, stanowiące dokument uznawany w urzędach. Jest to załącznik do wniosku o wydanie przez odpowiednie organy decyzji środowiskowej. Głównym celem raportu oddziaływania na środowisko naturalne jest dokładna analiza planowanego przedsięwzięcia pod kątem oddziaływania na środowisko, biorąc pod uwagę wszystkie formy jego ochrony. Dokument jest tworzony w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.

Raport oddziaływania na środowisko z założenia uwzględnia etap realizacji przedsięwzięcia, eksploatacji oraz likwidacji. Szczegółowa analiza umożliwia inwestorowi otrzymanie potwierdzenia możliwości realizacji projektu, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty ochrony środowiska.

 


RAPORT WG SZCZEGÓŁOWYCH WYTYCZNYCH

Właściwe wykonanie raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko wpływa na przebieg postępowania o wydanie decyzji środowiskowej. Należy więc szczególnie uważnie i szczegółowo prezentować parametry urządzeń, konkretne wielkości oraz specyfikę funkcjonowania określonej inwestycji. Przemyślany i profesjonalnie wykonany raport oddziaływania na środowisko umożliwia szybkie i bezproblemowe uzyskanie zielonego światła na rozpoczęcie danego przedsięwzięcia.

 


KOMPLEKSOWA POMOC W PRZYGOTOWANIU RAPORTU

raport oddziaływania na środowiskoNasza firma realizuje kompleksowo raporty oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Zależy nam na zadowoleniu klienta, dlatego staramy się, aby cały proces przebiegł sprawnie i nie budził żadnych podejrzeń.

Nasi wykwalifikowani pracownicy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, by skutecznie poprowadzić proces tworzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Ponadto dysponujemy zapleczem sprzętowym, gwarantującym precyzyjne pomiary.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że profesjonalnie wykonany raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisku skraca czas realizacji całego projektu.

 


PLIKI DO POBRANIA:

Back to Top